6 maja 2011

Zegarek - cukierek / kurs


Materiały:
*pudełko po wacikach (z Biedronki)
*2 rodzaje papieru
*naklejki cyfry
*ramka ozdobna (Scrapiniec)
*wstążeczka
*tusz pigmentowy
*farba akrylowa
*klej magiczny
*ostry nożyk
*nożyczki
*ozdoby (kalkomanie, listki, naklejki, napisy, dżety)
*mechanizm od zegarka (działający bądź ozdobny)Przygotowanie

1. Z pudełka po wacikach usuwamy wszelkie naklejki. Na bokach i pokrywce robimy nożykiem równoległe nacięcia. Plastik jest na tyle miękki, że bez problemu poddaje się ostrzu (uważajmy na palce;)2. Przez otwory przeciągamy wstążeczki (dł. min.15 cm) ze zawiązanymi na końcu (od środka) supełkami. 
 Na środku pokrywki wycinamy nożykiem niewielki otwór, przez który będzie przechodził mechanizm naszego zegarka. Otwór nie musi być idealnie okrągły. Ważne by nie był zbyt duży, bo wszystko nam wypadnie.3. Na wierzch naszej pokrywki naklejamy pierwszy papier. Przycinamy go do odpowiedniego rozmiaru. Odwracamy i po wewnętrznej stronie wycinamy kolejny otwór4. Ozdobną ramkę (wewnętrzny obwód) odrysowujemy na papierze, który będzie naszą tarczą. WAŻNE! Wskazówki zegara nie mogą być dłuższe niż wewnętrzny obwód ramki5. Wycinamy nieco większe kółeczko., a ramkę pokrywamy tuszem pigmentowym . Szybki sposób - ładny efekt. Sklejamy obie części (ramka+wycięta tarcza) i dodajemy na wierzch naszej pokrywki6. Odwracamy pokrywkę i znów musimy wyciąć otwór na nasz mechanizm (kolejna warstwa-kolejna dziurka:). Teraz możemy złożyć nasz zegarek. 7. Na brzegi pokrywki gąbeczką lub wacikiem nakładamy farbę akrylową, która pokryje nam nie zakryte przez papier miejsca. Pozostawiamy do wyschnięcia. Pudełko ciasno związujemy wstążeczkami.


8. Teraz do woli dekorujemy nasz nowo powstały zegar. Dodajemy cyfry, napisy, kropki akrylowe czy dżety. Do dekoracji tarczy najlepiej wybrać kalkomanie, które nie będą ograniczały ruchów wskazówek.


A nuż komuś się przyda :)
Ściskam ;*

2 komentarze:

  1. Jak dla mnie bomba!!!
    Boskie mocno-słodkie kolory :D
    :*

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails